Polyana Fest: ще більше музики і вражень на закритті сезону опен-ейрів

Організатори найстильнішого українського опен-ейру розповідають, чому успішний фестиваль – це не тільки музика

Музичний фестиваль Polyana Music Fest з першого року існування привернув до себе увагу любителів музики. Не тільки місцем проведення – а проходить він в мальовничих Карпатських горах, але й чіткою стилістичною концепцією: електроніка + world-music. На другий рік в організаторів фесту ще більш амбіційні плани. Polyana Fest (вже без допоміжного визначення Music) розширюється і перетворюється із суто музичної події на великий проект з багатьма активностями, що пропонує повний спектр яскравих вражень для меломана.

Karabas Live поговорив із засновником фестивалю Євгенією Стрижевською і співорганізатором Денисом Блощинським (агенція «42») про те, які відбулися зміни на Polyana Fest порівняно з минулим роком, чого чекати відвідувачам фестивалю і – навіщо взагалі туди їхати. Для зручності читання ми розбили бесіду на міні-розділи, щоб ви не загубились в найважливіших питаннях.

Місце і дата проведення Polyana Fest

8-10 вересня в селі Поляна Свалявського району Закарпатської області.

Родзинка Polyana Fest

Євгенія Стрижевська: Актуальна музика в стилях world-music, електроніка та інді на фоні неймовірної величної природи Карпат.

В такого унікального місця має бути унікальна ідея. Тут не може голосно звучати навіть найкраща рок-музика. (Можливо, поки не може – я там її не чую). Коли ти знаходишся в такій дивовижній місцині, і на сцену виходить Onuka з трембітами – виникає відчуття, що ти дерево, яке проростає корінням у землю, а кроною злітає до небес. Відчуваєш гармонію, яка створюється за допомогою цієї музики.

 

Чим другий Polyana Fest відрізнятиметься від першого

Є.С. У нас змінилася назва – тепер це просто Polyana Fest. Ми прибрали слово Music, тому що маємо великі стратегічні плани. Бренд Polyana Fest має бути як парасолька – під ним розташуються музичний фестиваль, туристичні активності, гастрономічні фестивалі і так далі. Ми зараз це починаємо і маємо прийти до цього за кілька років.

Головна мета – розвиток так званого «подієвого» туризму і підвищення туристичної привабливості закарпатського регіону. Сьогодні основна аудиторія фестивалю – мешканці великих міст (таких було 70-75%, ще 10% – закордонна аудиторія і 10-15% — місцева). Як туристичний регіон Закарпаття є дуже перспективним не тільки українців, а й для європейців. Тому що для останніх потрапити у місце, де грає свіжа актуальна музика, а пляшка пива коштує один євро – це дуже мило. А додайте сюди неймовірну, недоторкану природу! Де вони ще таке знайдуть?

Особлива атмосфера фестивалю — це наш успіх лише частково. Тільки в сенсі об’єднання прекрасних карпатських гір, якісної і дуже красивої музики і правильної аудиторії

Тому логічно доповнити те, що ми пропонуємо – а концерти, музика є такою собі послугою щастя – не лише вхідними квитками, а і враженнями. Додатково можна буде придбати тур закарпатськими замками чи водоспадами, гастротур, подорож до термальних басейнів тощо. Ось це є найрадикальнішою різницею порівняно з першим Polyana Music Fest. Це інноваційна штука, яка дозволить людям легко й просто отримувати весь спектр емоцій – і такої в країні більше немає. Ідея ця належить Денису і агенції «42».

polyana

Денис Блощинський: Ми називаємо це «Поляна Вражень». Це абсолютно рідкісна річ для просторів України, і не тільки України – навіть у Східній Європі такого формату подачі послуг немає. Найближчі аналоги – в Штатах, де до квитків додають ще якісь цікаві подарунки. Нам допомогло саме місце. Карпати настільки магічні, настільки різноманітні, що нам було легко втілювати цю ідею «послуги щастя» в життя.

Локації Polyana Fest

Є.С. Цьогоріч фестиваль проходитиме три дні на чотирьох сценах. До Main Stage і Night Stage додається інді-сцена Forest Stage на окремій полонині, де виступатимуть цікаві українські незалежні виконавці. Вона буде повністю відкрита для відвідування. Минулого року в нас була денна вільна сцена, але багато хто з місцевого населення про це не знав. Сподіваємось, що тепер такої проблеми не виникне. Ми щільно спілкуємось з місцевим населенням і з університетами Закарпатської області, що є основною аудиторією Forest Stage – оскільки це молодіжна музика, яку виконує молодь для молоді.

Четверту сцену можна назвати спеціальним проектом, тому що це немузична сцена. Це проект Solis Culture Project, ідеолог якого Ганка Третяк – відома суспільно-культурна діячка, режисер, засновниця галереї «ХудГраф».

В нас немає мішанини стилів: коли в нас з’являється новий музичний стиль, ми робимо під це окрему сцену

Протягом трьох днів на цій сцені даватимуть лекції, майстер-класи і воркшопи відомі культурні діячі. Наприклад, спеціалісти в сфері авторського права будуть розповідати музикантам, які в них є права і як себе захистити. Будемо вчити правильно фотографувати, правильно працювати з соцмережами і популярними інтернет-майданчиками. Тобто, даватимемо зріз корисної інформації саме для митців. Це також буде вільна сцена, працюватиме вона щодня з 12-ї.

Атмосфера Polyana Fest

Є.С. Минулого року наші відвідувачі відзначили особливу атмосферу фестивалю. Це наш успіх лише частково – тільки в сенсі об’єднання прекрасних карпатських гір, української і неукраїнської якісної і дуже красивої музики і правильної аудиторії. (Бо неправильна аудиторія на таку музику не поїде). Ми працюємо над цим і цього року атмосфера в будь-якому разі буде прекрасною. Тому що в Карпатах сама природа звучить.

Д.Б. В цьому місці навіть і без музики потрібно лише озирнутися і прислухатися – і природа сама починає звучати, відповідати на твої думки. А коли правильною організацією, підбором лайн-апу, роботою з творчою програмою формується певний контент до цього запиту, тоді «1+1» дорівнює набагато більше двох.

Лайн-ап Polyana Fest

Цього року гостями Polyana Fest стануть Fanfare Ciocarlia (Румунія), Yuko, Atmasfera, Solar Fields (Швеція), Onuka, Вагоновожатые, Kadnay, Beissoul & Einius (Литва), Sun Groove, The Вйо, Zapaska, Thomas Schumacher (Німеччина), Fata Morgana by Derrick & Tonika, Semmar, Zagreb, Black Balloon, mandarinaduck, Oy Sound System, Ptakh_jung, Me’leron, Piano, nousinthis та ін.

Є.С. Я фанат суворого дотримання концепції. І якщо ми говоримо, що у нас є день електронної музики чи день world-music, то там не може з’явитися група, яка грає якусь іншу музику. Ми обрали гурти, кожен з яких у своїй ніші є не лише іміджевим, а й бажаним аудиторією. Якщо ми беремо Fanfare Ciocarlia, яких знають по всьому світі, які виступали на церемоніях вручення «Оскарів» і так далі, — то для фестивалю, який популяризує world-music, це 100%-но влучний хедлайнер. Якщо ми говоримо про електронну музику і продовжуємо історію, яку започаткували минулого року з Deep Forest і Chicane, то шведи Solar Fields входять до Топ-5 музикантів, які останні 15-20 років популяризують цю музику. Тобто ми зі свого боку суворо дотримуємося тематики.

 

Можливо, саме це і створює особливу атмосферу, яка якнайкраще пасує до карпатської природи. В нас немає мішанини стилів: коли в нас з’являється новий музичний стиль, ми робимо під це окрему сцену. Там має збиратися аудиторія, яка слухає саме таку музику. Тому що і аудиторії, і музикантам має бути комфортно. І саме це є секретом створення певної атмосфери і комфорту на фестивалі.

Д.Б. Формування програми за такими чіткими принципами дає можливість піклуватися про музику. Не у вигляді комфорту для гуртів, а як єдиний потік, єдине розуміння того, чим будуть надихатися гості фестивалю. І я впевнений на 200% відсотків, що лише при такому підході можливо сформувати його як єдине ціле – не як набір класних гуртів, а ідеальний фестиваль.

Де жити на Polyana Fest

Є.С. Поляна – це майданчик, який за інфраструктурою майже повністю готовий для проведення фестивалю. Це великий великий туристичний курорт, якому 325 років і в якого розумне керівництвом, яке піклується про те, як «омолодити» аудиторію мінеральної води.

Тому якщо говорити про житло, є абсолютно різні категорії. Від наметового містечка (300 грн місце в кемпінгу) і кімнат у приватних садибах (від 400 грн) до готелів, до яких можна ходити на екскурсії – настільки там все красиво: парк з оленями, басейни (діапазон цін – від 550 грн до 3100 грн за добу). На сьогодні Поляна може приймати без напрягу до 30 тисяч гостів. І вона зростає, будуються готелі, будиночки, бо такий відпочинок є затребуваним.

polyana

Чим харчуватись на Polyana Fest

На Закарпатті взагалі не стоїть проблема «що поїсти». Питання – як не переїсти! Одна з принад фестивалю – різноманітні кухні із смачною закарпатською їжею та стравами країн Cхідної Європи. Є абонементи на одноразове та дворазове харчування протягом фестивальних днів – також і для вегетаріанців (300-600 грн). Гурмани зможуть замовити «сиро-винний» та «форельний» тур (540-800 грн).

Як добиратись до Polyana Fest

Є.С. Ми пропонуємо спеціальні автобусні тури з Києва, Львова і Ужгорода в рамках того туристичного комплексу «Поляна вражень». З Харкова і Одеси до Сваляви ходять поїзди. А від Сваляви до Поляни 5 хвилин маршруткою або таксі — і ти вже в горах! По самій Поляні краще їздити велосипедом, а ще краще – ходити пішки, тому що природа – неймовірна! Є також сервіси прокату – велосипедів і квадроциклів.

Розважальна програма

Д.Б. Це і є наша «Поляна вражень», яка охоплює різноманітні туристичні активності. Ми пропонуємо подивитися замки, водоспади, озера, полонини Закарпаття. Здійснити гастротур і скуштувати більше 20 страв місцевої кухні. Відвідати форелеві господарства. Проїхатися по замках — Сент-Міклошу, Ужгородському та Невицькому, палацу Шенборнів та Паланку. Помандрувати до перлини Закарпаття – термалень Косино і Берегово. Для багатьох українців навіть на сьогодні це ще не відкривана Україна. Багато хто чув про термальні води, але чи багато знає, що це абсолютно європейські курорти за якістю?

Вартість квитків

Фестивальний день – 500 грн (можна купити на місці), абонемент на три дні – 800 грн (тільки онлайн), також є абонемент тільки на нічну сцену на всі три дні – 200 грн.

Є.С. Ми з Денисом вже по 20 років в цьому бізнесі і знаємо ціноутворення квитків на фестиваль. В нас є напрацювання, партнери і домовленості. І ми робимо фестиваль «для себе», тому витримуємо ціни на найнижчому рівні. Ми дуже лояльні до аудиторії, минулого року ми взагалі продавали абонементи по 300 грн – але тоді були два дні.

Мені здається, що зараз склалася така ситуація – багато в кого немає грошей, і в першу чергу в тієї аудиторії, яка хотіла би поїхати. Але разом із тим я дивлюся на те, як розлітаються номери за 3 тисячі гривень за добу… І в мене ідуть діалоги з сумлінням. Денис говорить, що треба підвищувати вартість квитків – і мабуть, я погоджуся з ним.

 

Polyana Fest майбутнього

Д.Б. Хочеться, щоб фестиваль у подальшому отримав державну підтримку. Тому що, за великим рахунком, це іміджева подія й туристична принада для гостів країни. Ми хочемо стати першим фестивалем, який би мав підтримку на національному рівні.

Є.С. В нас вже є перша ластівка. Одним зі спікерів Solis Culture Project стане представниця міністерства закордонних справ Ірина Шум. Маєм надію, що це тільки початок.

Насправді, ми би хотіли, щоб цей фестиваль став сходинкою для українських гуртів. Щоб вони мали можливість презентувати себе і вітчизняному, і закордонному слухачеві. Нажаль, небагатьом артистам вдається виступити за кордоном – це складна справа. Запрошуючи на фестиваль іноземних любителів музики, ми даємо колективам можливість показати себе. Потім іноземці поїдуть додому, але будуть знати, що тут круті гурті – і, можливо запрошувати їх до себе.

Фото надані прес-службою фестивалю

Ще більше новин та цікавостей у нашому Телеграм-каналі LIVE: швидко, зручно та завжди у вашому телефоні!

Мила Кравчук

Заместитель главного редактора Karabas Live. Редактор разделов "Статьи" и "Колонки"

Все статьи автора

Подписаться на email-дайджест