Три мушкетери «Євробачення»: Володимир Остапчук

Співведучий «Євробачення» розповів Karabas Live про кухню пісенного конкурсу, улюблену музику, дружбу з O.Torvald та багато іншого

Цьогорічний конкурс «Євробачення», який проводитиметься в Києві, матиме незвичний формат. Уперше шоу вестимуть три чоловіки – відомі українські телеведучі Володимир Остапчук, Олександр Скічко і Тимур Мирошниченко.

Їх називають трьома богатирями і трьома мушкетерами «Євробачення» — вони гарні, талановиті і щирі. Karabas Live поспілкувався з кожним із трьох, щоб впевнитись, що наше пісенне свято у надійних руках.

Першим ми представляємо Володимира Остапчука – меломана, любителя автомобілів і подорожей, голосом якого говорять до вас герої ваших улюблених серіалів.

Володимире, як відсвяткували призначення на посаду обличчя і голосу «Євробачення»?

Це «святкування» трохи розтягнулося в часі. Від того моменту, як нам неофіційно сказали, хто буде ведучими Євробачення, до офіційного оголошення пройшов десь місяць. Я чітко пам’ятаю момент, коли подзвонив Стюарт Барлоу — наш шоу-продюсер — і сказав: якщо ви хочете вести Євробачення, скажіть «так!». Найскладніше в цій ситуацій було місяць нікому не розказувати. Тому що ти сказав дружині, сказав батькам – і все! В день, коли це було офіційно оголошено, ми з дружиною полетіли в Штати, тому не застали в Україні цей момент. Так що зараз тільки все починається!

Розкажіть трохи про себе. Ви з Умані, вчилися на філолога – як стали телеведучим у Києві?

Я закінчував філологічний факультет педагогічного університету, потім рік викладав англійську мову в Аграрному – тепер він називається Національним – теж в Умані. Потім вирішив, що хочу щось змінити і відправив демо-запис свого голосу на телеканал СТБ. Нас чотирьох – мене, Гришу Решетніка («Холостяк») і ще двох хлопців відібрали із сотеньпретендентів, а потім вчили протягом 4-х місяців. Після цього я став голосом декількох проектів на СТБ і таким чином якось потрапив до кадру. Паралельно займався дубляжем.

v.ostapchuk

Буквально наприкінці квітня – на початку травня виходить друга частина «Вартових галактики», де я дублюю головного героя. Раніше озвучував «Щоденники вампірів», мультфільм «Холодне серце», майже всі серіали на українському телебаченні … Працював на кількох каналах — Першому автомобільному, ТЕТ, — на радіостанціях Просто Радіо і Хіт ФМ. Нещодавно звільнився з ранкового шоу на телеканалі «Україна», де працював півтора року. Ну і ось нова висота – власне, «Євробачення»!

Якщо порівнювати O.Torvald з машиною, то це американський muscle car 70-х років з трилітровим двигуном і шаленим звуком

То у вас авантюрний склад характеру! Це ж треба сміливість так все міняти.

Я не скажу, що це сміливість. Сміливі люди відразу йдуть до (Олександра) Бородянського – бери мене на роботу! А щодо авантюризму – я людина, яка достатньо часто може все змінити, тому що хочеться. Пропрацювавши 5 чи 6 років на телебаченні, я все одно відчуваю себе лише на початку якогось шляху. Тобто є люди, які в моєму віці вже думають: «Що ще? Ну вже все!». Я вважаю, що я тільки-но зайшов на стартову дистанцію. Не знаю — можливо, це допомагає рухатися вперед.

Ви працювали на Першому автомобільному каналі і, мабуть, добре знаєтесь на автомобілях. З яким автомобілем ви би порівняли O.Torvald чи Джамалу?

Ми товаришуємо з Женею Галичем, він навіть хрестив мою доцю. Для мене Женя – це muscle car! Американський muscle car 70-х років. Форд з 3-літровим двигуном, з шаленим звуком. І я нічого не придумую – це якраз автомобіль, на якому зараз Женя їздить! Це старий кузов, але повністю нова начинка. Це олдскульне звучання з новим розумінням і філософією року. Мені здається, що він такий.

v.ostapchuk

Щодо Джамали – тут мені складно сказати. По-перше, я її не знаю, а по-друге, як можна жінку порівнювати з автомобілем? Джамала мені схожа на якогось неземного птаха! Є таке слово в англійській – extraterrestrial – що значить «з позаземних цивілізацій». Ось вона мені такою здається. Мені іноді здається, що це якась неземна субстанція, а не людина! Вона надзвичайна. Ну і – дякую Джамалі, що вона мені дала роботу! 🙂

Коли ви вперше познайомилися з «Євробаченням», чи стежите за цим конкурсом?

Не скажу, що стежу. Я дивлюсь з професійної точки зору. Мені цікаво, як поводяться ведучі, як працюють камери. Ви бачити фільм «Термінатор», де він дивився на світ через призму свого комп’ютерного сприйняття? – ось і у мене приблизно так. Останні два-три роки професійно вивчаю цей конкурс.

Величезна проблема для українського шоу-бізнесу в тому, що люди бояться сміятися над собою, бояться показатися слабкими

А хто з учасників вам запам’ятався краще всього?

Мене дуже вразила Кончіта Вурст. Цей образ зрозуміли абсолютно неправильно. Коли я дивився виступ цього артиста, я зрозумів, наскільки він (чи вона) сміливий. Наскільки людина не боїться показати, що вона інша. Людина показує найінтимніше – свій світ, свою маленьку комірчину. Ти дивишся і думаєш – яка ж треба сміливість, щоб так відкритися!

v.ostapchuk

Запам’яталися ще хлопці з Литви LT United, які співали «We are the winners of Eurovision» (2006). Це було дуже смішно. Вони не побоялися бути саркастичними по відношенню до себе. Оце величезна проблема для українського шоу-бізнесу — люди бояться сміятися над собою, бояться показатися слабкими. Це взагалі проблема нашого суспільства! «Я крутий, я сильний, я на стилі, на образі» – називайте як хочете.

Я багато подорожую і багато дивлюсь американське, британське і європейське телебачення. Там не бояться показатися слабкими. Там не бояться сказати – я не плакат, я об’ємний! Я така сама людина! І це дуже зближує. Цього не вистачає нашому шоу-бізнесу. Тому я через вас передам свій спіч: не бійтесь бути справжніми! Ось за що я люблю телебачення – за те, що тут немає місця фальші.

Тобто?..

Тебе можуть влаштувати на роботу, але якщо ти будеш фальшивим, несправжнім – ти не змусиш глядача слухати і дивитися на тебе. Ти маєш бути справжнім. Кожен з нас цікавий по-своєму, але всі бояться, прикриваються якимись масками, ти дивишся і думаєш – о, ну c’mon!

Музику чи пісню слухаєш не тільки через текст, а скоріше через настрій. Гурт «Гриби» і пісня «Между нами тает лед» якраз доводять, що іноді для емоцій не потрібно слів

Ви вже дивилися номери цьогорічних виконавців? І як вам? Хто має перемогти, на вашу думку?

Юридично ми не маємо права казати, за кого ми вболіваємо, тому що ми зацікавлені особи. Можу сказати, що мені подобається з десяток артистів. Шведи, італійці, божевільна босанова від Португалії, дивний хлопець з косою з Чорногорії, румуни, які співають йодль і хіп-хоп. Австралійці, бельгійка з електронікою, британці… Хлопець із Болгарії, який ще майже дитина, але настільки глибоко відчуває всі ті речі…

Я дуже радий, що в цьому році така величезна кількість різних артистів. Рокери, хіп-хопери, поп-виконавці, стильні трендові хлопці й дівчата – всі вони надзвичайні! Я би не брався прогнозувати, це невдячна річ – все одно, що гадати на курсі долара. Тому що Джамалу минулого року ставили десятою. Після першої офіційної репетиції вже четвертою, потім другою. Треба довіряти не ставкам букмекерів, а тому, яке шоу учасники поставлять на сцені. Як вони будуть звучати наживо. Тому що записи, кліп – це одне. А живий виступ – зовсім інше.

З року в рік «Євробачення» штурмують рокери. Як ви вважаєте, чи доречна рок-музика на «Євробаченні»?

Це конкурс популярної музики, і перемоги Швеції останніх років це доводять. Але те, що колись у цьому конкурсі перемогли фіни Lordi, відривні абсолютно – це дало можливість зрозуміти, що людям важливо знати і слухати різну музику. Я за будь-який музичний прояв, за будь-яку творчість. Якщо це сподобається світу – нехай люди скажуть своє слово. Але я абсолютно за будь-який проект.

Яку музику ви самі слухаєте?

Я дуже люблю рок-музику, я працював на «Просто Радіо», де ми з Женею Галичем і познайомилися. Я люблю американський рок. Є такий гурт Fall Out Boy, і як на філолога, в них неймовірні тексти. Там такі порівняння! «Ти була моїм Версалем» — ну як можна таке написати?.. Подобаються 30 Seconds To Mars, Linkin Park, Panic at The Disco – я можу довго згадувати насправді. І ще мені надзвичайно подобається звук 50-60 років в Штатах. Мені подобаються старі записи Рея Чарльза, Етти Джеймс, там звук необроблений, нічим не підтягнутий, але такий справжній! Мені здається, що якби я міг вибирати и де і коли жити, я жив би в Штатах в ті часи. Надзвичайний звук. Він мене заворожує.

Кожен день ти маєш бути кращим, ніж вчора. Якщо ти даси слабину, тебе приберуть. Це дуже жорстко, але дуже справедливо

Як філолог, як ви можете оцінити тексти сучасних українських виконавців? Не драпає вухо?

Музику чи пісню слухаєш не тільки через текст, а скоріше через настрій. Гурт «Гриби» і пісня «Между нами тает лед» якраз доводять, що іноді для емоцій не потрібно слів. Я би в пісні поставив слова, мабуть, на другий план. Головне, які емоції в тебе викликає ця пісня. Вона може викликати це словами, як у гурта «Сплін». А є пісні, в яких майже не має тексту – а ти все одно їх співаєш и любиш.

Цього року дещо незвичний формат ведення «Євробачення» — співведучі-чоловіки. А чоловіки – це завжди конкуренція 🙂 Чи працювали ви вже з Олександром Скічко, чи знаєте його сильні і слабкі сторони? Чи були вже спільні репетиції вашого дуету?

Слабкі і сильні сторони один одного ми вже знаємо. Ми знаємо, в чому хто сильний і де треба підтягнутися. Це не конкурс, де кожен із ведучих намагатиметься втопити іншого. Це не конкурс, де кожен із нас намагатиметься показати, хто кращий. Робота в дуеті, як би це не звучало банально, це ніби робота в сім’ї. Якщо в тебе гарний жарт, якщо в тебе є гарна річ, не обов’язково тИ маєш її сказати. Можеш подарувати її своєму сусіду.

 

euro-trio
Ведучі «Євробачення-2017» Тимур Мирошниченко, Володимир Остапчук і Олександр Скічко

 

В кожного з нас трьох є образ, відповідно до якого нам роблять костюми. Беруть акценти і ставлять на якихось наших талантах, на наших жартах. Є такий вираз – «friendly rivalry» — «дружнє суперництво». Воно теж має бути присутнє, тому що по суті ми конкуренти. Головне – і це дуже кльово, тому що в нас сценаристи британці, вони якраз підкреслюють нас справжніх. Всі питають – як ви після Швеції, після Монса, після Петри, після всіх цих «богів» «Євробачення» (Монс Зелмерлев и Петра Меде — ведучі конкурсу 2016-го року в Стокгольмі. — прим.) зможете показати щось, щоб їх перевершити? А я кажу — ми не будемо нікого перевершувати. Це не змагання ведучих – це змагання виконавців. Ми будемо собою. І якщо нам вдасться, нікому не буде соромно.

У вас буде чіткий сценарій, чи все ж таки є місце імпровізації?

Місця для імпровізації немає абсолютно, тому що бродкастинг, який ведеться на 200 мільйонів людей, виміряний до секунди. Ти маєш говорити 15 секунд – не 14, не 16, а саме 15. Якщо ти перетягнеш зі своїм жартом, в Австраліїї, наприклад, раніше піде реклама. Тому що в кожній з цих країн все прораховано до секунди. Це не конкурс імпровізацій. Це не конкурс, в якому ти маєш показати, як ти класно працюєш. Там буде дуже багато гумору, багато типу «імпровізаційних» моментів, але всі вони чітко прораховані. Тому що це величезна махина, яка не має дати збій.

Ви працювали в прямому ефірі на ТБ? Це величезний стрес, як справлятися з ним?

Це все одно, аби я запитав у хірурга, чи він відчуває стрес, коли робить операцію? Ти не задумуєшся над цим – це просто твоя робота. Вона нічим не гірша, нічим не краща, вона просто інша. Звичайно, коли я починав, були якісь психологічні моменти. Можу сказати, шо кожного разу, виходячи в прямий ефір – а я працював півтора року в прямому ефірі на телебаченні і до цього майже 4 роки на радіо по кілька годин кожного дня – відчуваєш легкий мандраж.

І це правильно – тому що в тебе є твоє ставлення до цього. В тебе є можливість кожного дня доводити свою роботу до досконалості. Олімпійські Ігри легші в тому плані, що ти маєш з дитинства вирости спортсменом, виграти Олімпіаду і стати назавжди олімпійським чемпіоном. А тут такого немає. Тут кожен день ти маєш бути кращим, ніж вчора. Якщо ти даси слабину, тебе приберуть. Це дуже жорстко, але дуже справедливо.

v.ostapchuk

Ідеальний відпочинок для вас – це …?

Подорожі. Ми дуже багато подорожуємо сім’єю. Буквально два тижні тому ми повернулися з Парижу. Два рази на місяць ми точно кудись виїжджаємо. В основному це Європа, бо це близько, але були й дальні подорожі. Хочеться якнайбільше подивитися світ.

Чи суворий ви батько? Багато забороняєте?

Моїй донечці чотири роки. Тата хлопців і тата дівчат – це різні типи тат 🙂 Тобто хлопця треба вчити стати чоловіком. А дочка – то ж принцеса! Перед нею ти беззбройний. І з дочкою у тат, як правило, – я це зараз відчуваю – особливі стосунки. Звичайно, як тато я маю якісь речі забороняти: ми не їмо шоколаду, достатньо слухняні і таке інше. Але частково в ній і з нею я проживаю своє дитинство і даю їй те, чого в мене не було. Я хочу для своєї дитини справжнього дитинства. Тому ми з дружиною приділяєм багато часу звичайним речам. Це дуже інтимна і важлива річ, тому що – кожен з нас в душі дитина. І коли в тебе є діти, ти з ними ще раз проживаєш своє дитинство.

Чи є у вас якісь родинні традиції?

Великдень у нас велике родинне свято. Ми кожного їдемо до батьків, або зустрічаємось з ними. Ми в сім’ї намагаємось хоч раз на день зустрічатися разом за столом – це сніданок або вечеря. Це дуже важливо. Є свята, на які я працюю, але Великдень і Різдво ми проводимо разом – і нам ніхто не потрібен.

euro-trio

Як філолог ви емоційно реагуєте на помилки інших — в речі, письмово?

Є такий жарт – коли філологи п’ють, вони можуть розслабитися і «класть», а не «ложить». Я розумію, що люди не мають бути ідеальними. Я не можу вимагати ідеальності від людей, вони мають бути такими, які вони є! Якщо вони десь чомусь не навчились, щось не те зробили, я це помічу. Але не буду звинувачувати – я вмію з цим боротися 🙂 Мова – це засіб, а не мета. Мені дуже дивно, коли люди починають битися через якісь слова. C’mon! Ти сказав, я зрозумів – цього досить!

Чого хотіли б навчитися з того, що не вмієте і чим не володієте?

Я завжди хотів грати на фортепіано. Мрію про великий дім, а в ньому білий рояль. Але в мене короткі пальці, тож я граю на баяні! В мене є й гітара, але я не грав на ній вже два роки, того що не маю часу. І я би хотів вивчити ще дві мови – французьку (бо треба на «Євробаченні» деякі речі говорити французькою) та іспанську. Я розумію, що людина не може бути ідеальна в усьому. Ти робиш щось одне і не можеш бути гарним у всьому. Але ж можна пофантазувати?..

Фото надані прес-центром «Євробачення»

Ще більше новин та цікавостей у нашому Телеграм-каналі LIVE: швидко, зручно та завжди у вашому телефоні!

Мила Кравчук

Заместитель главного редактора Karabas Live. Редактор разделов "Статьи" и "Колонки"

Все статьи автора

Подписаться на email-дайджест