Концертні майданчики країни. Кропивницький

Karabas LiveKarabas Live26.04.17Статьи
  5 974

Музикант та уродженка Кропивницького Ірина Бутко розповіла Karabas Live, де в її місті лунає музика

Кропивницький — місто, в якому, здавалось, немає місця крутим проектам і музичним проривам. Так я думала до останнього приїзду на малу батьківщину. Воно насправді сповнене парадоксів, спокою і дивовижних людей. За чотири дні мій світ перевернувся догори дригом.

Все почалось з порожніх вулиць, тотально зачинених дверей і сильного вітру, який зрештою приніс багато теплих зустрічей і неймовірних історій. Було все. Закулісся обласного театру імені Кропивницького. Тригодинна душевна розмова з директором обласної філармонії Миколою Кравченком і “Чардаш” з соло на сопілці у виконанні локального ансамблю. Звукове і світове міні-шоу в зачиненому вдень нічному клубі Fusion. Екскурсія стадіоном “Зірка” і коридорами його приміщень.  

Організацією концертів в місті займаються в основному колишні або діючі музиканти, які розуміють специфіку кухні. Вони запевняють, що місто дуже непередбачуване. Наприклад, акустичний концерт Brutto або виступ групи “Антитіла” зібрали близько 100 людей, тоді як виступ Олега Винника і ЯрмаКа — аншлаг.    

Незважаючи на достатню кількість концертних майданчиків в місті, найбільш активним залишається обласна філармонія. В середньому за рік там проводиться близько 400 концертів (300 — локальних, 100 — запрошених артистів).    

Кропивницька обласна філармонія

Історія. Обласна філармонія була заснована у 1939 році і як концертна зала почала функціонувати у 1944. Останні 33 роки закладом управляє Кравченко Микола Іванович — суровий диригент, відмінний менеджер і прекрасна людина. Його історії можна слухати безкінечно.         

Атмосфера. Будинок філармонії розташовано в парковій зоні міста. Ошатний, витриманий у чітких класичних лініях. Великий і просторий хол, власна їдальня і концертна зала, яка розрахована на 888 місць (725 у партері і 163 на балконі). Вдень сцена здається досить скромною і “холодною” з лаштунками, витриманими у темно-синіх кольорах. Правда, під час концертів філармонія оживає — наповнюється світлом і теплом.               

Асортимент. Більша частина заходів проводиться за участю місцевих та обласних  ансамблів. Насправді локація живе насиченим музичним життям: там виступали “Бумбокс”, Оля Полякова, Тіна Кароль, Dzidzio, Олег Винник, Піккардіська Терція, Віктор Павлік, Наталя Могилевська, оркестр Lords of the Sound під керівництвом В.Фізера,  У червні приїдуть “Табула Раса” і VIRSKY оркестр.         

Драмтеатр

Історія. Найдавніший та найвишуканіший театр в Україні. Його приміщення було побудовано у 1867 році. У 1940 театру присвоїли ім’я його засновника — Марка Лукича Кропивницького, який у 1882 організував перший професійний театр в Україні. У 2012 році театр було реставровано.

Атмосфера. Театр Кропивницького розташовано неподалік від обласної філармонії (в тій же парковій зоні). Купольна зала на 350 місць із величезною люстрою нагорі, обшита багряним бархатом, оснащена сучасним звуковим і світловим обладнанням, з динамічною сценою та екраном для віджеїнгу.

Асортимент. Більшу частину творчого життя театру займають вистави і спектаклі локальних та запрошених труп. В середньому за рік у Кропивницькому відбувається більше 200 заходів. Концерти — поки нечасте явище для цього майданчику, однак організатори планують розширити цю нішу. З концертами там виступали “Золоті голоси Львову”, Олег Винник, Долинський і Черкаський хори.    

Нічний клуб Fusion

Історія. Нічний клуб Fusion було відкрито 7 років тому. Він розташований на 2 поверсі старовинної будівлі на пішохідній вулиці у центрі міста (на першому поверсі знаходиться ресторан Prima — спільний власник).        

Атмосфера. Двоярусне просторе приміщення клубу оформлено в чорно-золотих тонах. Зі стелі на декорованих гойдалках звисають ростові жіночі фігури у окулярах та дорогій білизні. Сцена розташована посередині зали, оснащена 12 кіловатами звуку і сучасним світловим обладнанням.      

Асортимент. Музично-розважальна естетика клубу дуже різноманітна. Основний акцент зроблено на сучасній електорніці — DJ-сети і баттли. Власне, 15 квітня у клубі відбувся перший всеукраїнський баттл з бітбоксу, який оцінювали чемпіон Нідерландів і представник  топ-16 бітбоксерів світу — B’Art, один із засновників UABEATBOX — Che (Київ), а також KANIFO (Кривий Ріг). Окрім стандартних вечірок, у клубі також проводиться власне Stand-up шоу, відзначаються дні моди і виступають відомі українські артисти. Вже були Світлана Лобода (відкривала майданчик), Вєра Брєжнєва, Тіматі, Kishe, Віа Гра, NikitA, Бумбокс, Monatik, а 31 травня в клубі гратимуть Mozgi.   .     

Нічний клуб “Provocateur”  

Історія. Клуб розташовано неподалік центру міста у приміщенні торгівельного центру “Копилка”. Заклад існує 9 років.  

Атмосфера. Класичний нічний клуб, в якому 172 посадкових і 600 місць у фан-зоні. В основному приміщення закладу здають в оренду під різного роду заходи.

Асортимент. В клубі виступали Сергій Міхалок і група “Ляпіс 1998”, Антитіла, Hardkiss, Onuka, Loboda.   

Тайм-клуб “Берлога”

Історія. Єдине антикафе у Кропивницкому, якому 1 червня 2017 виповниться 2 роки.   .  

Атмосфера. По-домашньому затишно. Власна кавова лінія і ніякого алкоголю. В Берлозі є настільні ігри на будь-який смак — Монополія, Ерудит, Мафія, шашки, шахмати, нарди. Велика зала зі сценою. Заклад може прийняти від 150 до 300 відвідувачів. Організатори простору проводять інтелектуальні баттли, майстер-класи для дорослих і дітей, презентації і покази фільмів. У пятницю і суботу лунає жива музика.   

Асортимент. В основному в клубі виступають місцеві кавер і триб’ют групи, серед яких Efir і Cardio. “Музична карта” закладу буде розширюватись — 29 квітня з акустичним концертом виступить Epolets, а раніше вже концертували група “Фіолет” (учасники X-фактор 7), репер Сергій Соколовський, група “Босіком”.  

Ресторан “Парадіз”

Історія. Ресторан розташовано у віддаленому спальному районі Кропивницького. Закладу 3 роки. Концертна активність почалась там близько 2 років тому, коли барабанщик триб’юту Pink Floyd Дмитро Полєвой вирішив знайти локацію для реалізації музичного проекту. Його підтримав власник закладу.

До речі, триб’ют Дмитра примітив симфонічний оркестр із Одеси (Hardy) і сьогодні музиканти готують спільне 3-d шоу, яке планують провезти Україною. .               

Атмосфера. Кичний ресторан на 150 посадкових місць з інтер’єром, виконаним у білих тонах. Заклад орієнтований для проведення банкетів, фуршетів і весіль. Має обладнану сцену.    

Асортимент. Окрім локальних кавер-проектів і триб’ют груп, в ресторані виступали Ot Vinta, Олексій Мочанов, Brutto з акустичним концертом.     

Стадіон “Зірка”

Історія. Сучасний стадіон “Зірка” має велику історію. Як футбольний майданчик місцина з’явилась ще у 1914 році. У 1934 спільнота “Динамо” виступила з ініціативою створити в місті стадіон. Перші матчі почали проводити вже у вересні того ж року. З тих пір стадіон реконструювали 6 разів. Останній — у 2013 — 2014 роках.  

Атмосфера. Масштабний, урбаністичний і там чомусь радісно знаходитись. Багато доглянутого простору і дуже привітні люди. Стадіон вміщує 13 305 глядачів.       

Асортимент. За всю історію існування стадіону “Зірка” там виступали лише “Арія” і “Ласковий май”, “Бі 2” і “Океан Ельзи”.  

Фото — Ірина Бутко, tusovka.kr.ua, @vasshap.

Ще більше новин та цікавостей у нашому Телеграм-каналі LIVE: швидко, зручно та завжди у вашому телефоні!
Karabas Live

Karabas Live

так мы подписываем материалы, которые пишем коллективно

Все статьи автора

Подписаться на email-дайджест