Канал М2 вдруге запускає конкурс «Хіт-конвеєр»

Продюсер телеканалу М2 розповів Karabas Live, чому реп про Васю потрібний масовому слухачеві

Творчість на конвеєр не поставиш. Але М2 пропонує українським музикантам відволіктися від звичної роботи «з дев’ятої до шостої» і хоча б спробувати.

Минулого року телеканал запустив проект «Хіт-конвеєр». Це конкурс україномовних популярних пісень, автор найкращої отримує можливість зняти кліп в якості призу. У 2016-му журі віддало перемогу пісні «VasЯ OMG» гурту Patsykі Z Franeka – сексоманському паті-репу в дусі Pitbull чи LMFAO. В палітрі інших 12-ти фіналістів конкурсу вистачало і народницько-приджазованого фольку, і радійно-ліричного поп-року, і прозахідного R`n`B. Спільне в усіх піснях – хітовий потенціал, який відкриває дорогу до звичних українському слухачеві «ящиків» і «брехунців» і одночасно заохочує поставити «палець вгору» у Facebook.

1 квітня закінчується прийом заявок на другий сезон «Хіт-конвеєра». З цієї нагоди продюсер М2 Роман Муха розповів Karabas Live про оновлені правила конкурсу, «периферійність» української музики та успіх ток-шоу із Сашком Положинським.

Романе, як змінилися правила «Хіт-конвеєра» у другому сезоні?

Досвід минулого року доводить, що конкурс був організований добре. Ми відкрили нові імена в українській музиці для широкої аудиторії, зняли кліп переможцям, який транслюється в ефірі М1 та М2. Не було жодних нарікань ні від учасників, ні від глядачів. Тому правила «Хіт-конвеєра» залишилися незмінними.

У 2017-му до журі увійдуть два нові експерти. Гала-концерт конкурсу на Співочому полі в Києві відбудеться 24 серпня, у День незалежності України, а не напередодні, як було в минулому сезоні. Це дозволить зібрати більше людей на святі нової української музики від М2. Ось і всі зміни.

Продюсер М2 Роман Муха (праворуч) із гуртом Patsyki Z Franeka — переможцями першого сезону «Хіт-конвеєра»

До 15 червня ми дізнаємося імена членів журі нового «Хіт-конвеєра». На що варто чекати від цьогорічних експертів конкурсу?

У 2017-му до нас долучилися музичний журналіст Ігор Панасов і Сашко Положинський. Зараз важко прогнозувати, як зміни у складі журі відіб’ються на результатах голосування. Припускаю, що цього разу у «Хіт-конвеєр» зможуть потрапити більше учасників різних жанрів. Тепер це не просто конкурс від М2, а велика подія для нової української музики загалом.

Одним із критеріїв відбору конкурсних пісень для журі є «форматність». Тобто, перевага надаватиметься поп-музиці?

Розумієте, останні років п’ятнадцять якісна українська музика залишалася «неформатом». Фольк, рок, реп, джаз – вона могла бути чим завгодно, тільки не попом. Розвиток національного поп-продукту в Україні зупинився на зламі 1990-2000-х, адже його ніяк не підтримували. Подивіться, як змінилася ситуація після першого сезону «Хіт-конвеєра» – скільки нових імен з’явилося на радіо, в ефірах М1 та М2!

Хочу заспокоїти артистів, які думають, що не потраплять до нас, бо не грають поп. Глядачів М2 об’єднує любов до українських пісень не зважаючи на їхні жанри. Цим ми відрізняємося від інших музичних каналів.

В конкурсі можуть брати участь лише оригінальні україномовні пісні в студійній якості, без використання семплів із чужих композицій. А як щодо реперів, які часто запозичують аранжування для своїх треків? У 2016-му в конкурсі читав реп Рома Майк. Довкола репу крутяться і минулорічні переможці — Patsykі Z Franeka.

Якщо реп-пісня потрапляє у півфінал «Хіт-конвеєра» після голосування журі, ми обов’язково уточнюємо, чи є у музиканта права на семпли. У Роми Майка із цим було все гаразд, тож він без проблем пройшов далі і виступив у фіналі. У пісні Patsykі Z Franeka семплів не було, хоч вплив закордонного репу в ній відчутний.

Головний приз для переможця «Хіт-конвеєра» – зйомка кліпу і його трансляція на М2. Чи варто чекати на додаткову допомогу від каналу фаворитам конкурсу?

Насправді ми робимо для конкурсантів набагато більше, ніж обіцяємо офіційно і прописуємо в правилах. Після закінчення конкурсу ми спілкуємося майже з усіма фіналістами, допомагаємо вирішувати їм творчі питання.

На яку пісню зняти кліп? Здавалося б, музиканту це вирішити не важко. Але одна справа – що обере він сам, і зовсім інша – що йому порадять фахівці. Зробиш неправильний вибір – втратиш гроші, час, і, цілком імовірно, себе. Тому М2 із задоволенням ділиться досвідом і підказує артистам, які з їхніх пісень найбільше заслуговують на екранізацію. Сім із тринадцяти минулорічних фіналістів «Хіт-конвеєра» зняли свої відео, всі вони транслюються на нашому каналі. Ну і взагалі – всіляко ділимося контактами і знаннями, запрошуємо до нас у студію на ефіри.

Чи виправдали себе ресурси, вкладені в гурт Patsykі Z Franeka – переможців першого сезону «Хіт-конвеєра»? Канал допоміг їм зняти кліп на пісню «VasЯ OMG», студійник музиканти поки не випустили. Ivan NAVI, до прикладу, у конкурсі не переміг, але вже має три кліпи і готує міні-альбом.

На М2 працюють люди, які мають справу із телебаченням і шоу-бізнесом щонайменше двадцять років. Вони розуміють, що одного року замало, аби повернути вкладений в артиста ресурс.

До того ж, за останні три-чотири роки правила гри в музичній сфері змінилися. Раніше продюсери і музиканти прагнули потрапити на російський ринок, оскільки там вони могли більше заробити. Нині перед нами стоїть задача створити свій, національний. «Хіт-конвеєр» — це інвестиція не в артистів, а у весь український шоу-бізнес. Коли ринок оживає, як це сталося в минулому році, ми розуміємо, що вкладені ресурси працюють так, як треба.

Чи планує М2 запускати нові проекти, які б популяризували сучасну українську музику?

За останні півроку ми запустили три нові проекти: «М2NEWS» — новини українського шоу-бізнесу, «М2FRESH» – програму про свіжі кліпи українських виконавців, «Моя Музика» – ток-шоу з Олександром Положинським. У квітні на М2 з’явиться новий хіт-парад «На всі 100», нині працюємо над вдосконаленням «Головного хіт-параду країни». На осінь 2017-го плануємо ще два проекти.

Наскільки успішним став формат програми із Положинським?

Коли ми запускали шоу, в Україні якраз назбиралася критична маса гарячих музичних тем: мовне питання в піснях, авторські відрахування музикантам, заборона та зриви концертів. «Моя Музика» виявилася таким собі неформальним дискусійним майданчиком для українського шоу-бізнесу. Програма транслюється не лише у прямому ефірі М2, а й на сторінці каналу в Facebook – там свої коментарі залишають всі зацікавлені. Я вважаю, що деякі випуски «Моєї Музики» можна переглядати як відеоуроки в профільних вишах. Наскільки б протилежними не були думки гостей студії в тому чи іншому питанні, наприкінці програми вони тиснуть один одному руки і дякують за розмову.

Фото: надані прес-службою М2; facebook.com/M2.Ukraine

Ще більше новин та цікавостей у нашому Телеграм-каналі LIVE: швидко, зручно та завжди у вашому телефоні!

Фил Пухарев

Редактор рубрики MUSIC

Все статьи автора

Подписаться на email-дайджест